STACJA WAKACJE - SMAKUJ LATO. KUCHNIA UKRAIŃSKA

Miałem przyjemność gościć w programie Radia Kielce i opowiedzieć Państwu o specjałach kuchni ukraińskiej.
Razem z Panią Redaktor Magdaleną Sitek przygotowywaliśmy również w radiowej kuchni letniej potrawy charakterystyczne dla krajów Europy Wschodniej.

Kielce. 15.07.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski, Kamil Król / Radio Kielce

Zapraszam do wysłuchania fragmentu audycji Smakuj Lato w Radiu Kielce:NAJNOWSZE PUBLIKACJE – DO PRZECZYTANIA

Zapraszam do przeczytania publikacji:

Semantyka podróży samolotem

(w:) „Zabawy i Zabawki. Studia Antropologiczne. Plays and Toys. Studies in Anthropology” Nr XVII, (red.) H. Mielicka-Pawłowska, Kielce 2019, s. 106-128.

Pobierz: Semantyka podróży samolotem (24 pobrania)

Zachęcam do zapoznania się międzynarodową publikacją

Sociology – Social Wealth and Social Welfare – Regulation of Social Problems» Lviv 2019, a także z tekstem mojego autorstwa

Public-Self Consciousness.

Pobierz: PUBLIC-SELF CONSCIOUSNESS (97 pobrań)


Szanowni Państwo zachęcam do zapoznania się z dwiema poniższymi tekstami mojego autorstwa.

E-zabawy na granicy świata rzeczywistego i światów wirtualnych

(w:) „Zabawy i Zabawki. Studia Antropologiczne. Plays and Toys. Studies in Anthropology” Rok XVI, (red.) H. Mielicka-Pawłowska, Kielce 2018, s. 95-120.

Pobierz: E-zabawy na granicy świata rzeczywistego i światów wirtualnych (316 pobrań)

__

„Fotografia” przeszłości w teraźniejszości jako próba implementacji – o kreowaniu społecznej niewiedzy na przykładzie hitu „Cделан в СССР” Olega Gazmanowa 

(w:) Studia nad wiedzą T. 7. Kreowanie społeczeństwa niewiedzy, (red.) A. Jabłoński, J. Szymczyk, M. Zemło, UMCS Lublin 2015, s. 345-360.

Pobierz: „Fotografia” przeszłości w teraźniejszości jako próba implementacji – o kreowaniu społecznej niewiedzy na przykładzie hitu „Cделан в СССР” Olega Gazmanowa  (124 pobrania)

[/vc_column][/vc_row]

POPKULTUROWY ALL INCLUSIVE – JEST JUŻ AUDIOBOOK!

Zapraszam do wysłuchania fragmentu książki:

Ten fragment jest dostępny także w wersji do pobrania: kliknij i pobierz audiobook w wersji mp3 (222 pobrania)

I OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA z cyklu ”SOCJOLOGIA SZTUKI W POLSCE: SZKOŁY, PARADYGMATY, KIERUNKI BADAŃ"

Serdecznie zapraszam Państwa do uczestnictwa w I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Socjologia sztuki w Polsce: szkoły, paradygmaty, kierunki badań. Podczas sesji 12. czerwca będę miał zaszczyt wystąpić z wykładem Kultura buntu i protestu społecznego rap w Polsce i na Ukrainie.

Konferencja odbędzie się w dniach 12-13 czerwca 2017 w Warszawie, w Auditorium Maximum, Aula im. Roberta Schumana, przy ul. Wóycickiego 1/3 (Kampus Młociny UKSW).

Do pobrania: Program konferencji (261 pobrań)

AUDYCJA RADIOWA O UKRAINIE

Miło mi poinformować, że tematyka książki Język. Bunt. Tożsamość oraz moje zainteresowania badawcze Ukrainą, jej historią i kulturą okazały się interesujące dla słuchaczy Radia Kielce. 14. stycznia 2017 roku miałem okazję gościć na antenie w audycji „Muzyczne podróże przez świat”.
W Stary Nowy Rok na Ukrainie odbyliśmy kulinarną podróż po Lwowie z takimi atrakcjami, jak: Muzeum Słoniny, Muzeum Czekolady czy najdroższa restauracja Galicji – Masony. Odwiedziliśmy Peresiekę – wioskę, która jest żywym muzeum etnograficznym, ale o której nie znajdziemy informacji w przewodnikach. Na naszej trasie znalazły się też: Łuck z Muzeum Dzwonów w średniowiecznym zamku, Kamieniec Podolski z twierdzą nie do zdobycia, znaną z Trylogii Sienkiewicza, Białogród nad Dniestrem, czyli słynny Akerman Mickiewicza oraz Odessa z atrakcjami czarnomorskiej plaży.
Kliknij ikonkę i posłuchaj audycji.

AUDYCJA RADIOWA O ROSJI: MOSKWA I KRYM

Słuchacze Radia Kielce polubili moje opowieści, więc z przyjemnością przyjąłem zaproszenie do kolejnej audycji pokazującej kulturę naszych wschodnich sąsiadów. Na antenie radia gościłem 6 maja 2017 r. Tym razem muzyczną podróż zaczęliśmy od odpowiedzi na pytanie: Z czym na świecie kojarzy się Rosja? Zaproponowaliśmy przechadzkę po Placu Czerwonym. Weszliśmy do Soboru Wasyla Błogosławionego i Mauzoleum Lenina, poznaliśmy też atrakcje Kremla. Nie zabrakło spaceru po kultowej ulicy Arbat i przejażdżki imponującym, moskiewskim metrem. Z Moskwy wybraliśmy się na Krym, a na naszej trasie znalazły się: Sewastopol, Jałta, Czufut-Kale i Bakczysaraj.
Kliknij ikonkę i posłuchaj audycji.